Hakkımızda

Hakkımızda

Hakkımızda

Şirketimiz 1996 faaliyetine başlamış olup 2009 yılında Asya Taşımacılık Tic ve Paz Ltd Şti olarak HATAY / Dörtyol da kuruldu. Konum itibariyle Türkiye ve Ortadoğu’nun önemli lojistik merkezlerinden biri haline gelen İskenderun Körfezinde bulunmaktayız. Bölgenin en büyük nakliyeci firmaları arasında yer alan firmamız 3 yaşını aşmamış çekici ve treylerleri ile çevre dostu bir filodur. Firmamızın ana faaliyet konusu Nakliye olup, özellikle bölgemizde bulunan Demir Çelik sanayisinin ihtiyacı olan hammadde ve mamül ürünlerinin nakliyesi işinde uzmanlaşmış kadromuzla ve filomuzla hizmet vermekteyiz.

Taşıdığımız ürünler başlıca ; Hurda(metal), Çeşitli madenler (metalürji), Rulo Sac, Slap, Paket sac, Kütük Demir , Çubuk Demir ,Profil, Köşebent vb. demir çelik ürünleridir.

İşini yaptığımız Çelik Üreticilerinin başlıcaları; Baştuğ Metalurji , Tosyalı Toyo Çelik A.ş. , Net Haddecilik, Yolbulan Metal, Kibar Dış Ticaret A.Ş vb. Bu firmaların ürettiği ürünleri ihracat için limanlara , ithal getirttiği hammaddeleri de limanlardan fabrikalarına taşıma yapmaktayız. Araç Parkımız tümü öz malımız olmak üzere 200 adete yakın çekiciden oluşmaktadır. Şirketimizin 2.000 m2 si kapalı toplamda 10.000 m2 alan içerisinde araç garajı, yönetim binası ,yakıt tesisi ve tamir bakım atölyelerinden oluşan hizmet üretim tesisimiz bulunmaktadır. 400’den fazla çalışanıyla İskenderun Körfezinde Genel müdürlüğü bulunan Asya Taşımacılık bünyesinde 360 mavi yaka ve 40 beyaz yaka yöneticiden oluşan kadrosuyla bölgeye güç katmaya, istihdam oluşturmaya, dijital endüstriyle lojistik yatırımlarını büyütmeye devam ediyor.

Yurt İçi Taşımaları için gerekli olan K1 ve taşıma organizasyonlarınızı yapabilmek için bulunması gereken ‘’TİO’’ belgemiz mevcuttur.